Kodi: TV Bölümünü Aktif Etme ve Yerel Kanal Listesi Yükleme İşlemi


Bu gün sizlere kodi(xbmc) programında tv bölümü nasıl aktif edilir ve aktif edilen tv bölümüne kanal listesi nasıl eklenir anlatacağız.öncelikle kodi(xbmc) tv yi ve kanal listesini buradan indirin.
Gerekli linkler
Kodi TV İndir:https://kodi.tv/download
Kanal listesi:TIKLA
NOT:Kanal listesi rar formatında inecektir.Dosyayı açın ve içindeki kanal listesi adındaki dosyayı masaüstüne sürükleyin. Arkadaşlar öncelikle ben bu ayar için video çektim.Bakarak yapabilirsiniz.Hani olur da yapamazsanız.Aşağıdaki adımları izleyerek yapabilirsiniz.


VİDEOLU ANLATIM

BİLGİSAYAR İÇİN


MOBİL CİHAZLAR İÇİN


ADIM ADIM FOTOĞRAFLI ANLATIM

İndirdiğiniz rar uzantılı kanal listesi dosyasını açın ve içindeki klasörü masaüstüne sürükleyin.



Sonra C klasöründe kodi(xbmc)nin kurulu olduğu yere atın.


Dosyalarla işimiz bitti.Bundan sonra kodi tv yi açıp oradan ayar yapmaya devam edeceğiz.Önce masaüstüne kısayol ekleyelim.Yine C klasörüne kodinin kurulu olduğu yere giriyoruz ve kodi yada kodi.exe ye sağ tıklıyoruz ve kısayol oluştur diyoruz.Kısayol eğer masaüstüne gelmezse masaüstüne sürüklüyoruz.Kodi(xbmc) tv yi açıyoruz.


''Sistem>Video'' bölümüne giriyoruz ekran görünümünü tam ekran yapmak için ''kayıttan yürüt'' bölümüne tıklıyoruz ve 4:3 video görüntüleme biçimini 16:9 yapıyoruz.


Tam ekran ayarından sonra tekrar Sistem>TV(canlı tv) bölümüne tıklıyoruz.Genel bölümünden TV'yi etkinleştiriyoruz.


Ardından bizden herhangi bir ‘’pvr eklentisi’’etkinleştirmemizi istiyor.


Tamam diyoruz.Bizi pvr eklentilerine yönlendirecek.Oradan ''Pvr İptv Simple Client'' eklentisine tıklıyoruz ve yapılandır bölümüne giriyoruz.


Yapılandır bölümüne girdikten sonra genel sekmesine giriyoruz.Burada konum bölümünde bize iki seçenek sunuyor.
1)Uzak yol(internet adresi)
2)Yerel yol(yerel ağ dahil)


Bizim şuan uzak yol ile işimiz yok.Başka bir makalemizde o kısmı da anlatacağız.Şimdi ''uzak yol'' kısmına tıklayıp ''yerel yol'' yapıyoruz ve alttaki m3u çalma listesi yolu bölümüne tıklıyoruz. C klasöründeki kanal listesine girip byahmet txt formatlı dosyaya tıklıyoruz.Sonra tamam diyoruz.


Yapılandır bölümüyle işimiz bitti.Şimdi pvr yi etkinleştiriyoruz.Bu etkinleştirme işi bazen zor oluyor.Tv bölümü çıkmayabiliyor.Eğer bu sorunla karşılaşırsanız bir kaç kez üst üste ''pvr iptv simple client'' eklentisini etkin edip kodiyi kapa aç yapın muhakkak etkin olacaktır.


Ve en sonunda mutlu son tv bölümü aktif oldu.


Bu da kanal listesinden bir görüntü.


Benzer Yazılar

Next Article
« Prev Post
First

Disqus
Yorumunuzu Yazın